قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه چهارشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۱ 17:57

به گزارش ایسنا، سرهنگ مسن‌آبادی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به تغییرات قابل ملاحظه در باب معافیت فرزندان ایثارگران در قانون جدید خدمت وظیفه عمومی گفت: در این قانون کلیه فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

وی افزود: به ازای هر 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه هر یک از والدین نیز، یکی از فرزندان ذکور آنان معاف می‌شود و در مورد معافیت کسانی که مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی و اسارت آنان به تنهایی در حد معافیت یک فرزند ذکور نیست، بايد تجميع درصد جانبازی، مدت حضور در جبهه و مدت اسارت والدين آنان به عدد 30 برسد.

مسن‌آبادی گفت: در این قانون به ازای هر شهید یا جاویدالاثرفاقد فرزند ذكور یک برادر وی می‌تواند از خدمت دوره ضرورت معاف شود و همچنین از آزادگان با حداقل 25 ماه اسارت یا جانبازان با حداقل 25 درصد جانبازی که فاقد فرزند پسر هستند، نیز می‌توانند یک برادر خود را از انجام خدمت دوره ضرورت معاف کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک فرزندخوانده قانونی ذکور جانبازانی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگان صاحب فرزند نمی‌شوند، از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

شماره45523/ت36483هـ                            8/3/1391

اصلاح تصويبنامه درخصوص پرداخت هزينه بيمه عمر و حوادث كليه
جانبازان و آزادگان شاغل و غيرشاغل و خانواده شاهد (والدين و همسر)
بنياد شهيد و امور ايثارگران ـ وزارت اموراقتصادي و دارايي ـ وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي
معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور
هيئت وزيران در جلسه مورخ 17/2/1391 بنا به پيشنهاد شماره 512/820/400 مورخ 17/2/1391 بنياد شهيد و امور ايثارگران و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و در اجراي بندهاي (الف) و (ح) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران ـ مصوب 1389 ـ تصويب نمود:
تصويب‌نامه شماره106795/ت36483هـ مورخ 3/7/1386 به شرح زير اصلاح مي‌شود:
1ـ در بند (1) عبارت «كليه جانبازان و آزادگان (شاغل و غيرشاغل) و همسران جانبازان و آزادگان متوفي و خانواده شاهد (والدين و همسر و فرزندان)» جايگزين عبارت «كليه جانبازان و آزادگان (شاغل و غيرشاغل) و خانواده شاهد (والدين و همسر)» مي‌شود.
2ـ متن زير جايگزين بند (2) تصويب‌نامه يادشده مي‌شود:
2ـ مبلغ سرمايه بيمه عمر و حادثه براي هريك از جانبازان (25%) و بالاتر يكصد ميليون ريال، همسران شهدا هفتاد ميليون ريال، والدين شهدا و جانبازان زير (25%) و آزادگان فاقد درصد جانبازي و همسران جانبازان و آزادگان متوفي پنجاه ميليون ريال تعيين مي‌شود.
3ـ متن زير به عنوان بندهاي (4) و (5) به تصويب‌نامه يادشده الحاق و ترتيب بندها اصلاح مي‌گردد:
4ـ واحد مسكوني و اثاثيه منزل جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان و آزادگان متوفي و خانواده شاهد (والدين، همسر و فرزندان) تحت پوشش بيمه حوادث غيرمترقبه ناشي از بلاياي طبيعي از قبيل سيل، زلزله، صاعقه، طوفان و حوادث ناشي از آتش‌سوزي و انفجار قرار مي‌گيرد.
5 ـ اقدامات بنياد شهيد و امور ايثارگران درخصوص سرمايه بيمه عمر افراد يادشده در سالهاي 1385 لغايت 1390 تنفيذ مي‌گردد.

معاون اول رئيس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


شماره76773/616   22/12/1390

جناب آقاي دكتر محمود احمدي‌نژاد
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
در اجراء اصل يكصد و بيست و سوم (123) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران قانون اصلاح بند (و) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران كه با عنوان طرح يك فوريتي به مجلس شوراي اسلامي تقديم گرديده‌ بود، با تصويب در جلسه علني روز سه‌شنبه مورخ 18/11/1390 و تأييد شوراي محترم نگهبان، به پيوست ابلاغ مي‌گردد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نحوه پرداخت حقوق و مزاياي ايام اسارت آزادگان


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مصوبه ای برای بسیجیان و مشمولان سپاه سه شنبه هشتم آذر ۱۳۹۰ 11:24

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي يك فوريت طرح الحاق يك تبصره به ماده 190 قانون مقررات استخدامي سپاه مصوب سال 1370 كه درصدد رفع تفاوت برخورداري از مزاياي جانبازي براي بسيجيان و مشمولان اعزامي از طريق سپاه است را با 108 موافق، 14 راي مخالف و 18 راي ممتنع از 196 نماينده‌ي حاضر به تصويب رساندند.

به گزارش  ايسنا، يونس اسدي يكي از طراحان اين طرح در توضيحاتي گفت: در كشورهاي خارجي كه اصلا مسائل اسلامي را نمي‌شناسند براي افرادي كه در جنگ درصدي مجروحيت دارند امتيازاتي قائل مي‌شوند، ولي ما در كشور براي نيروهاي بسيجي و مشمولان اعزامي از طريق سپاه پاسداران كه به افتخار جانبازي نائل شده‌اند امتيازي قائل نيستيم

وي با اشاره به اعتبار مورد نياز اين طرح گفت : اين طرح حدود 500 ميليارد تومان بار مالي دارد كه در بودجه سنواتي پيش‌بيني كرده‌ايم كه از محل صرفه‌جويي ساير اعتبارات بودجه قابل تامين است.

بر اساس ماده واحده اين طرح، جانبازان بسيجي و سربازان جانباز سپاهي از مزاياي جانبازي مندرج در ماده 153 قانون ارتش مصوب 7 مهرماه سال 1366 بهره‌مند مي‌شوند.

آيين‌نامه‌ي اجرايي اين ماده از سوي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با همكاري معاونت توسعه مديريت و سرمايه‌ي انساني رييس جمهور تهيه و به تصويب هيات وزيران مي‌رسد.اعتبار مورد نياز اجراي اين ماده از سوي دولت در بودجه‌ي سنواتي پيش بيني مي‌شود.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

سئوال : دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ 7:21

 سئوال : معافيت مالياتي جانبازان و آزادگان مستند به چه مجوزی انجام می شود ؟

براساس دستورالعمل سازمان امور مالياتي كشور به‏شماره 2157/7117 ـ 5/30 مورخ 24/1/81 از تاريخ 27/11/1380 كليه جانبازان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي صرفنظر از درصد جانبازي آنان و كليه آزادگان از پرداخت صددرصد ماليات بردرآمد حقوق معاف و كارفرمايان و پرداخت‏كنندگان حقوق صرفاً با اخذ گواهي مربوطه از مراجع ذيصلاح (بيناد جانبازان و مستضعفان و ستاد رسيدگي به امور آزادگان) مكلف به اجراي قانون مذكور خواهند بود. ضمنا در تبصره ذیل این دستورالعمل آمده است که  براساس دستورالعمل 5181 ـ 211 مورخ 18/9/1381 معافيت صددرصد حقوق اعم از مستمر و غير مستمر از جمله پاداش و اضافه‏كار جانبازان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و آزادگان از تاريخ 27/11/80 مي‏باشد

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ایثاروشهادت: فصل سوم- بخش ایثارگران
ماده44- دولت به منظوراستمرار،توسعه وترویج فرهنگ ایثاروشهادت؛درجهت حفظ کرامت ایثارگران بااولویت عرضه منابع مالی،فرصتها،امکانات وتسهیلات وامتیاراتبه ایثارگران،پدر،مادر،همسروفرزندان شهداوهمچنین جانبازان،آزادگان و افراد تحتتکفل آنها،اقدامات زیرراانجام میدهد:
الف_فرزندان شهدااز کلیه امتیازات و مزایای مقرردر قوانین ومقررات مختلف برای شخص جانباز50%وبالاترنیزبه استثناء،تسهیلات خودرو،حق پرستاری وکاهش ساعت کاری برخوردارند.امتیازات ناشی ازاین بند شامل وابستگان فرزندشهید نمیشود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


مرخصي جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ 9:18
جانبازان
استحقاقي
استعلاجي
بدون حقوق


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

قانون تفسير ماده (13) قانون حمايت از آزادگان مصوب 1368 یکشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۰ 17:52

قانون تفسير ماده (13) قانون حمايت از آزادگان مصوب 1368


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

دولت موظف و مکلف به پرداخت مطالبات و معوقات آزادگان . پنجشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۰ 19:57
فاش نیوز - مجلس با تصویب  استفساریه ای دولت را موظف و مکلف به پرداخت مطالبات و معوقات آزادگان کرده است.

رضا رحیمی نسب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نماینده خرم آباد در گفتگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان در خصوص روند اجرای ماده 13 قانون حمایت از آزادگان که چندی پیش استفساریه آن در صحن علنی مجلس طرح و تصویب شده بود گفت: اواخر سال گذشته مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار شد مطالبات آزادگان عزیز به طور کامل به آنها پرداخت شود.

وی افزود: آزادگان عزیز حق بزرگی به گردن همه ما دارند، لذا از سال پیش مجلس استفساریه ای را برای پرداخت حق و حقوق و معوقات آنان طرح کرد و نهایتا مقرر شد دولت معوقات آزادگان را که جزو سنوات آنان بوده است پرداخت کند.

رحیمی نسب خاطرنشان کرد: زمان پرداخت این مطالبات را دقیقا اطلاع ندارم اما ما در مجلس با تصویب این قانون دولت را موظف و مکلف کرده ایم که نسبت به پرداخت این مطالبات آزادگان اقدام کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مبنی بر این که: "اگر این مطالبات پرداخت نشد، آزاده ها چه می توانند انجام دهند" تصریح کرد: این مصوبه هم اکنون تبدیل به قانون شده است و تخطی و تخلف از آن ممنوع است و مجلس هم از طریق سایر مراکز پی گیر رفع مشکلات احتمالی در زمینه اجرای این قانون است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

267
شماره 83963 هـ . ب                                                 14/12/1389
جناب آقاي دكتر احمدي‌نژاد
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
بازگشت به رونوشت تصويب‌نامه هيأت محترم وزيران به شماره 88478/44025 مورخ 23/4/1389، موضوع « اصلاح مصوبه ضوابط ارائه تسهيلات مسكن به جانبازان»، متعاقب بررسي‌ها و اعلام نظر مقدماتي « هيأت بررسي و تطبيق مصوبات دولت با قوانين» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقي به « قانون نحوة اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و يكصد و سي و هشتم (138) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و اصلاحات بعدي» و ماده (10) آئين‌نامه اجرائي آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعي جهت اقدام لازم در مهلت مقرّر قانوني و اعلام نتيجه به اين جانب ابلاغ مي‌گردد. بديهي است پس از انقضاي يك هفته مهلت مقرّر در قانون، آن بخش از مصوّبه كه مورد ايراد قرار گرفته است ملغي‌الاثر خواهد بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

حقوق و مزاياي حالت اشتغال مستخدمين شهيد و جانباز پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ 11:20
 

شماره 268649/ت44925هـ                                                  24/11/1389
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور
بنياد شهيد و امور ايثارگران
       هيئت وزيران در جلسه مورخ 20/11/1389 بنا به پيشنهاد بنياد شهيد و امور ايثارگران و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تصويب نمود:
       1ـ حقوق و مزاياي حالت اشتغال مستخدمين شهيد و جانباز مشمول قانون حالت اشتغال مستخدمين شهيد، جانباز، ازكارافتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي 
       ـ مصوب1372ـ اعم از كشوري و لشگري مطابق مقررات مربوط توسط دستگاه متبوع مستخدم و مشمولان غيرشاغل توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران تعيين و پرداخت مي‌شود.
       2ـ در صورتي كه اين افراد در اجراي قوانين و مقررات مربوط بازنشسته شده يا مي‌شوند، حقوق و مزاياي بازنشستگي و مستمري آنان توسط صندوق بازنشستگي ذي‌ربط پرداخت مي‌شود.
معاون اول رييس‎جمهور ـ محمدرضا رحيمي   

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


در سیاست های ابلاغی چند محور اساسی مورد توجه قرار گرفته است:

1-   محور فرهنگی، که عمدتا ترویج فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تفکر بسیجی را شامل می شود.

2-   محور تبیین جایگاه و منزلت ایثارگران و تبیین حق عظیم آنها بر مردم و مسئولین.

3-  توانمندسازی فردی و جمعی ایثارگران برای حضور موثر آنها در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اجتماعی.

4- برآوردن موثر نیازهای واقعی ایثارگران در ابعاد مختلف مادی و معنوی با حفظ اصول عزتمندی، عدالت و روحیه خوداتکایی.

5-  برداشتن موانع و تسهیل حضور ایثارگران در عرصه ها و صحنه های مختلف.

6-  نهادسازی و پیش بینی سازوکارهای لازم در حوزه های علمی و پژوهشی برای تامین تجهیزات ، آموزش، مراقبت، درمان و کاهش آسیب های فردی و جمعی ناشی از جنگ و تهدیدات.

7- صیانت از حریم ایثارگری، ایثارگران و خانواده های آنها.

8-  حفظ آثار، ارزش ها، حماسه ها و تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از طریق ایجاد موزه ها، یادمان ها، نمادها و نشان های جهاد، مقاومت و ایثار و خصوصا ساماندهی و نگهداری گلزارهای شهدا، به عنوان مراکز فرهنگی 

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

مصوبه شورايعالي اداري راجع به كارت شناسايي ايثارگران
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

حقوق و مزاياي دوران اسارت شامل همه آزادگان شد سه شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۹ 17:10
 
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به طرح استفساريه اي راي مثبت دادند که براساس آن ماده 13 قانون حمايت از آزادگان مصوب 13/9/69 شامل حقوق و مزاياي دوران اسارت همه آزادگان اعم از شاغل و غيرشاغل (در قبل و بعد از اسارت) مي شود.


 نمايندگان در جلسه علني روز چهارشنبه14/10/89 مجلس شوراي اسلامي با 115 راي موافق، 36 راي مخالف و 9 راي ممتنع از مجموع 203 نماينده حاضر در صحن به طرح استفساريه ماده 13 قانون حمايت از آزادگان مصوب سال 69 راي مثبت دادند. در ماده واحده اين طرح يک فوريتي استفساريه ماده 13 قانون حمايت از آزادگان مصوب سال 1369 آمده بود: آيا ماده (13) قانون حمايت از آزادگان مصوب 13/9/1369 شامل حقوق و مزاياي دوران اسارت همه آزادگان اعم از شاغل و غيرشاغل مي شود؟


نمايندگان در پاسخ به اين استفساريه مصوب کردند؛ بلي، شامل حقوق و مزاياي دوران اسارت همه آزادگان اعم از شاغل و غيرشاغل (در قبل و بعد از اسارت) مي شود

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

حقوق و مزاياي دوران اسارت شامل همه آزادگان شد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین‌نامه اجرایی درصد جانبازی را تصویب کردند.

      متن مصوبه   دانلـود فایل Z3.DOC  

      جداول مربوطه   دانلـود فایل Z4.DOCX  

                          

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

متن ماده 57 لايحه برنامه پنجم توسعه به شرح زير است: تعيين و اعمال امتيازات شغل و شاغل و فوق‌العاده‌هاي مربوط به ايثارگران(جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهيد و جانبازان 70% و بالاتر) و اجرا ساير احكام قانون مديريت خدمات كشوري درمورد آنان بايد به‌گونه‌اي صورت گيرد كه دريافتي آنان بابت ايثارگري كاهش نداشته و امتيازات قانوني نظير عدم نياز به شركت در آزمونهاي استخدامي و شرط سني و تحصيلي كماكان اجرا و اعمال گردد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

لايحه خدمات رساني به ايثارگران یکشنبه نهم آبان ۱۳۸۹ 17:49
نماينده مردم تهران گفت: رئيس جمهوري و رئيس مجمع تشخيص در خصوص تعيين تكليف لايحه خدمات رساني به ايثارگران وعده هايي داده‌اند كه هنوز عملي نشده است.

پرويز سروري در خصوص وضعيت لايحه جامع خدمات‌رساني به ايثارگران اظهار داشت: لايحه خدمات‌رساني به ايثارگران در حال حاضر در مجمع تشخيص مصلحت نظام در انتظار تعيين تكليف مسئولان مجمع است.
وي در خصوص تعيين تكليف طرح مكمل لايحه خدمات رساني به ايثارگران نيز بيان داشت: تصويب نهايي اين طرح نيز وابسته به وضعيت لايحه خدمات رساني به ايثارگران است، چون طرح نيز مانند لايحه بار مالي دارد و تا زماني كه وضعيت لايحه مشخص نشده طرح نيز اجرايي نمي‌شود.
سروري با بيان اينكه نمايندگان مجلس عزم جدي براي تصويب و اجرايي شدن طرح خدمات رساني به ايثارگران دارند، گفت: نمايندگان همچنان منتظر پاسخ مجمع هستند و تاكنون جلسات زيادي و اين خصوص در مجلس برگزار شده است.
نماينده مردم تهران خاطرنشان كرد: حتي رئيس مجلس جلساتي را با رئيس جمهور و رئيس مجمع تشخيص برگزار كرده‌اند و آنها هم در اين خصوص قول‌هايي داده‌اند اما هنوز عملي نشده است.

منبع :فارس

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در تمامی عرصه های کشور پیشتاز هستند..
وی افزود: مشاوران اجرایی دستگاه ها بایستی با اجرای کامل  قوانین موجود و حمایت از این عزیزان مسایل و مشکلات آنها را حل کنند.
معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به وظایف قانونی ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی درخصوص ایثارگران خاطر نشان کرد: اگر این امر تحقق یابد، بنیاد شهید و امور ایثارگران وقت و توان بیشتری برای رسیدگی به امور فرهنگی، تربیتی و سایر نیازهای جامعه ایثارگریداشته و می تواند خدمات درخور این عزیزان ارائه نماید.
لازم به ذکر است، مهندس زریبافان در این نشست به بررسی مسایل و مشکلات جانبازان 70درصد، آزادگان، اعضای معتمدین معین، ستادهای شاهد آموزش عمومی و عالی و مشاوران ایثارگران در دستگاه های اجرایی پرداخت.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

‌ماده واحده - تمام وزارتخانه‌ها، شركتها، موسسات و سازمانهاي دولتي و مؤسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي و دستگاههايي كه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر نام است، همچنين‌نيروهاي مسلح (‌نظامي و انتظامي) مكلفند بنا به درخواست كاركنان خود در زمان حيات و يا وراث درجه اول آنان پس از فوت در دعواهايي كه از انجام‌وظيفه آنان ناشي مي‌شود يا به نحوي با وظايف ايشان مرتبط است با استفاده از كارشناسان حقوقي شاغل، به آنان خدمات حقوقي ارائه كنند. ( اصلاحی 1388/1/26 )
‌تبصره 1 - مقررات اين قانون شامل كاركناني كه دستگاههاي دولتي از آنان شاكي باشند نخواهد شد.
‌تبصره 2 - كارشناسان حقوقي موضوع اين قانون بايد داراي حداقل مدرك كارشناسي در رشته حقوق قضائي و در موارد ياد شده بدون الزام به‌دريافت و ارائه پروانه وكالت و با الزام به رعايت بخشي از مقررات راجع به وظايف و تكاليف وكلاي دادگستري كه در آئين‌نامه اجرائي اين قانون‌مشخص مي‌شود، با درخواست اشخاص مذكور در ماده واحده حسب مورد در تمامي مراحل دادرسي به عنوان وكيل شركت كنند.
‌تبصره 3 - آئين‌نامه اجرائي اين قانون توسط وزارت دادگستري
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


الزام دستگاههای اجرایی به تعیین پست همتراز جانبازان و تأدیه حقوق و مزایای آنان

در قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان مصوب 30/3/74 و ماده 57 قانون برنامه سوم توسعه و همچنین ماده 99 برنامه چهارم توسعه بر تثبیت موقعیت شغلی ایثارگران تأکید شده است. بر این اساس در برنامه های اشتغال زایی اعم از جذب و استخدام و اعطای امتیازات و تسهیلات، ایثارگران در اولویت هستند و دولت موظف است حمایت های لازم در حفظ و تثبیت موقعیت شغلی آنان اعمال نماید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

آيين‌نامه اجرايي درصد جانبازي دوشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۸ 17:21

متن کامل (Pdf)

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |