میزان ساعت کار مفید ایرانی ها در سال چهارشنبه پنجم مهر ۱۳۹۱ 19:0
به گزارش مشرق، تعطیلاتی که به شکل قانونی در تقویم کشور انعکاس یافته یا به صورت غیررسمی و بنا به صلاحدیدهای دولت در طول سال اعمال می‌شود به عنوان یکی از چالش‌های پیش روی اقتصاد ایران معرفی شده است. اگر نگاهی به تقویم سال 91 بیندازیم، از اول فروردین‌ماه سال جاری تا 29 اسفندماه تنها 21 روز تعطیل رسمی وجود دارد،


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

یکشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۱ 10:11
معاون استاندار تهران گفت: اگر ماه شوال امشب توسط ستاد استهلال رویت شود طبق تقویم فردا یکشنبه عیدفطر بوده و روز دوشنبه نیز بنابر مصوبه مجلس تعطیل خواهد بود.

محمدرضا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره اظهار داشت: چنانچه اگر هلال ماه شوال توسط ستاد استهلال امشب رویت نشود و یکشنبه شب رویت شود، روز دوشنبه عید فطر بوده و طبق مصوبه مجلس روز سه شنبه تعطیل بوده و روز یکشنبه 29 مردادماه نیز روز کاری خواهد بود.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این تصمیم در راستای بند (3) اصل (43)قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی، اتخاذ شده است
بر این اساس در کلیه استانها به استثنای تهران، فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد.
در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (9) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (14:30) تعیین ‌شد.هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.
همچنین ساعات کار ادارات و بانک‌ها در روزهای نوزدهم (19) و بیست و سوم (23) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد.
بر اساس این تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانک‌ها را به گونه‌ای تنظیم کند که آغاز آن حداقل سی دقیقه قبل از شروع به کار ادارات و سازمان‌ها باشد.هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.
همچنین بر اساس تصمیم هیئت وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به طوری تنظیم شود که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان راس ساعت معین محل کار خود را ترک کنند.
کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان با رعایت سقف مقرر در قانون (44 ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری جبران خواهد شد.
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

پایین بودن دستمزدها، عدم تقویت فرهنگ کار، نگرش خاص افراد به بهره‌وری و ناتوانی دولت در حمایت کافی از تولید باعث کاهش شدید ساعات کار مفید در ایران شده به نحوی که این میزان روزانه در بخش دولتی تنها 22 دقیقه است!

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري با اشاره به اين‌كه تصميم‌گيري در مورد تغيير ساعات اداري در استان‌ها انجام مي‌شود، گفت: مسئله انتقال سازمان‌ها و كارمندان از پايتخت و تمركززدايي مسئله جدي است كه در حال انجام است.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

اصلاح تصويب‌نامه موضوع ساعات كاري روزهاي پنجشنبه سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 20:42
اصلاح تصويب‌نامه موضوع ساعات كاري روزهاي پنجشنبه كاركنان زن شاغل كه داراي فرزند زير هفت سال و يا دانش‌آموز دوره ابتدايي مي‌باشند
شماره 18846/47863                        5/2/1391
اصلاح تصويب‌نامه موضوع ساعات كاري روزهاي پنجشنبه كاركنان زن شاغل كه داراي فرزند زير هفت سال و يا دانش‌آموز دوره ابتدايي مي‌باشند
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور
نظر به اينكه در تصويب‌نامه شماره 248209/ت47863هـ مورخ 16/12/1390 عبارت « ماده (87)» به صورت عبارت « ماده (44)» تحرير شده‌است، لذا مراتب جهت اصلاح اعلام مي‌شود.

دبير هيئت دولت ـ علي صدوقي

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |


نمایندگان مجلس به دولت اختیار دادند تا تنها در شرایط وقوع حوادث غیرمترقبه یا بروز خطری که جان شهروندان را به خطر می اندازد، روزهای کاری سال را تعطیل نمایند.

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۰ آذر) در ادامه بررسی طرح بهبود مستعد فضای کسب و کار، ماده ۲۷ این طرح را با ۱۲۷ رای موافق ۱۲ رای مخالف ۱۰ رای ممتنع به تصویب رساندند.

براساس این ماده اعلام تعطیلی روزهای کاری سال توسط دولت، فقط در شرایط وقوع حوادث غیرمترقبه یا بروز خطری که جان شهروندان را به خطر اندازد مجاز است و درغیراین موارد، دولت مجاز نیست روزهای‌کاری سال را تعطیل اعلام کند. مرجع تعیین شرایط غیرمترقبه سازمان‌های تخصصی نظیر هواشناسی و محیط‌زیست، و مرجع تشخیص شرایطی که جان شهروندان را به خطر می‌اندازد، شورای تأمین استان‌ محل ایجاد اضطرار می‌باشد.

نادر قاضی پور در اخطار قانون اساسی نسبت به اختیار دولت در تعیین روزهای تعطیل اعتراض کرد و رییس مجلس اخطار وی را وارد ندانست.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ساعت کار ادارات، بانک‌ها و مدارس پایتخت سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ 15:8

معاون استاندار تهران خبرداد:

ساعت کار ادارات، بانک‌ها و مدارس پایتخت از اول مهرماه مشخص شد
وی با اشاره به مصوبه سال گذشته شورایعالی ترافیک کشور تصریح کرد: بر این اساس ساعت کار ارگان‌های نظامی از اول مهرماه در ساعت 6:30 تا 7 صبح ، بخش‌های صنعتی 7 صبح ، مدارس بین 7:15 تا 7:45 (بنابر نظر مدارس)، بانک‌ها 8 صبح که باید در این ساعت بازگشایی شده و آماده سرویس دهی باشند، دانشگاه‌ها و مراکز تحت پوشش آن‌ها در ساعت 8 صبح ، ادارات دولتی در ساعت 8:30 و بازار نیز در ساعت 9:30 تا 10 صبح خواهد بود


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از موافقت و مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس با تعطیل کردن پنج شنبه ها در شهرستانها و سراسر کشور خبر داد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ساعت آغاز کار ادارات و مدارس از مهرماه اعلام شد دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ 18:37
دبیر شورای عالی ترافیک گفت: سال گذشته طرحی برای تغییر ساعات کار ادارات و مدارس ارائه و اجرایی شد که این طرح به دلیل کاهش بار ترافیکی 15 درصدی در مقایسه با سنوات گذشته امسال نیز اجرایی می شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري تهران گفت: ساعت كاري ادارات استان تهران پس از عيد فطر هشت صبح الي 14:30 خواهد بود
نصرالله ابراهيمي' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: تمامي دستگاه هاي اجرايي استان تهران موظف به رعايت ساعت كاري اداري مي باشند.
وي اظهار داشت: تا زماني كه در كميته اضطراري كاهش آلودگي هوا تصميم جديدي مبني بر تغيير ساعت كاري ادارات گرفته نشود ساعت كاري ادارات تهران هشت صبح الي 14:30 دقيقه خواهد بود

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

تهران- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: ساعت کار ادارات استان تهران فردا (شنبه 29 مرداد) 10 صبح تا 14:30 است.

نصرالله ابراهیمی روز جمعه به خبرنگار ایرنا استان تهران گفت: این تصمیم با توجه به حضور روزه داران تهرانی در مراسم شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان اتخاذ شده است.
وی افزود: همچنین روز 23 ماه مبارک رمضان (چهارشنبه دوم شهریورماه) نیز ساعت کار ادارات استان تهران 10 صبح تا 14:30 خواهد بود.
ابراهیمی افزود: ساعت کار ادارات استان تهران در سایر روزهای ماه مبارک رمضان 9 صبح تا 14:30 دقیقه است.
روز دوشنبه سی و یکم مردادماه مطابق با 21 ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) تعطیل رسمی است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

اعلام ساعت کاری در ماه مبارک رمضان دوشنبه دهم مرداد ۱۳۹۰ 17:31
با تصمیم هیات دولت ساعت کاری ادارات وبانکها در ماه مبارک رمضان تعیین شد. شماره 95562/ت 40869 هـ مورخ 9/5/1390
براي ديدن فايل pdf اينجا كليك كنيد.

فعالیت اداری، صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد.در تهران هم ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (۹) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (۱۴:۳۰) تعیین ‌شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

نظر امام(ره) درباره نماز خواندن كارمندان در ساعت اداری یکشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۰ 17:33
از آنجا كه در بعضي از شعبات بانكها و ادارات انجام فريضه نماز به صورت جماعت به هنگام وقت فضيلت موجب سوءاستفاده و يا اضرار به بيت المال مي گردد لذا سوالات زير در اين رابطه مطرح است :

1 - در صورتي كه نماز جماعت در اول وقت باعث افت توليد يك كارخانه شود و يا اختلالي در امرتوليد بوجود آورد، آيا مسئول كارخانه مي تواند از كاركنان بخواهد تا نماز را بعد از اتمام كار بخوانند؟

2- اگر از بخشنامه دولت مبني بر اقامه نماز جماعت ، در شعبه اي از بانكها و يا ادارات سوءاستفاده شود و كار مردم تعطيل گردد، آيا مي توان اقامه نماز را به اتمام وقت اداري كه حدود ساعت 2 بعدازظهراست محول كرد؟

3- آيا دولت مجاز است كه در صورت مشاهده اضرار به بيت المال و يا وهن حيثيت جمهوري اسلامي به علت سوءاستفاده عده اي ، به صورت موردي نماز جماعت را در اول وقت ملغي نمايد؟"
و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در پاسخ مرقوم مي فرمايند:
بسمه تعالي
جواب 1- بايد نماز را بعد از اتمام كار بخوانند و اگر كارخانه دولتي است ، مسئول هم نمي تواند اجازه دهد.
جواب 2- لازم است پس از وقت اداري نماز بخوانند.
جواب 3- دولت مي تواند، بلكه در صورت مذكور لازم است الغا كند.
روح الله الموسوي الخميني
23 مهر 1362 / 8 محرم 1404
منبع: جلد هجدهم - صفحه 185
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

احتمال عقب نشینی دولت از کاهش ساعت کار ادارات پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 5:43
استانداری تهران از احتمال تغییر در بخشنامه کاهش ساعات ادارات خبر می دهد ولی آن را منوط به تصمیم کمیته اضرار آلودگی هوا می داند. دو روز پس از آنکه مجمع دیوان عدالت اداری، رای بر غیر قانونی نبودن مصوبه استانداری تهران درباره کاهش ساعات اداری داد، اکنون معاون استانداری از احتمال تغییر در این مصوبه می گوید.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

خبرها - دوشنبه 12/2/90 دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 18:32

ابلاغ كاهش ساعت و حذف ناهار ادارات دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 18:15
معاون راهبردي منابع انساني معاونت توسعه‌ مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور اعلام كرد كه پس از حذف وعده ناهار در سازمان‌ها و ادارات دولتي و كاهش ساعات كاري، هزينه غذاي كارمندان به ازاي هر روز 1800 تومان به آنها پرداخت مي‌شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ساعت كار كارمندان تا 14:30 تأييد شد دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 17:56
معاون حقوقي امور مجلس و استان‌هاي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور گفت: هيئت عمومي ديوان عدالت اداري امروز مصوبه اين معاونت را مبني بر تغيير ساعت كار كارمندان از 8 تا 14:30 تأييد كرد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

خبرها شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۰ 16:44

خبر ها پنجشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۰ 12:50
ضوابط بيمه‌ شدن شاغلين كسب و كار خانگي ابلاغ شد

بازنشستگي كارگران با 25 سال سابقه تا سال 94 تمديد شد

حذف اضافه كار از مستمري بازنشستگان تامين اجتماعي منطقي وعادلانه است

تغییرخودسرانه ساعات کاری خلاف قانون است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

به گزارش فارس، لطف الله فروزنده معاون توسعه و سرمايه انساني رئيس جمهور در همايش مديران و روساي هيئت هاي رسيدگي بدون تجديد نظر تخلفات اداري گفت: ميز خدمات براي پاسخگويي به ارباب رجوع در ورودي دستگاه هاي اجرايي فعال مي‌شود.
 در ادامه مطلب موضوعات

-ميز خدمات براي پاسخگويي به ارباب رجوع

-ساماندهي فضا و ساختمان هاي اداري

- سرانه چاي كارمندان

-سرانه مصرف انرژي و پشتيباني هر كارمند

- حذف ساعات ناهار كارمندان 

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

خبرگزاري مهر: معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهوري در پاسخ به سئوال ديگر خبرنگار مهر در مورد درخواست تعطيلي پنج شنبه ها در برخي استانهاي كشور از جمله خوزستان و لرستان نيز بيان داشت: تعطيلي پنج شنبه ها در استانها را قانون مديريت ممنوع كرده است.

فروزنده تصريح كرد: با اين حال اگر در مورد برخي استانها به جمع بندي برسيم كه بايد پنج شنبه ها تعطيل شود اين موضوع را بايد به مجلس ببريم و مجوز بگيريم.

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهوري تعطيلي پنج شنبه ها در استانها را نيازمند قانون مصوب از سوي مجلس دانست.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ساعات کار کارکنان همه دستگاههای اجرایی مستقر در کلانشهر تهران را ابلاغ کرد.

متن بخشنامه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

سازمان بازرسي كل كشور: از ديوان عدالت خواستيم مصوبه تغيير ساعت کاري دولت را لغو كند
رييس سازمان بازرسي کل کشور گفت كه اين سازمان، تشکيل وزارت ورزش و جوانان و تغيير ساعات کاري کارکنان دولت را طبق آنچه که در قانون آمده پيگيري مي‌کند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ممکن است ساعت کاری باز هم تغییر کند شنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۰ 16:53
ایسنا نوشت:

استاندار تهران تغییر ساعت کار ادارات را در راستای تغییرات فصلی، ترافیک و آب و هوا اعلام کرد و گفت: ممکن است این تغییر ساعت باز هم اتفاق بیافتد.

مرتضی تمدن اظهار کرد: ساعت کار ادارات باز هم ممکن است براساس شرایط ترافیکی و البته آب و هوا تغییر داشته باشد و این دو مساله کاملا به یکدیگر مرتبط هستند.

وی تاکید کرد که تاکنون تغییر ساعت کار ادارات تاثیر زیادی در کاهش ترافیک به خصوص در ساعت‌های اوج ترافیک داشته است.

تمدن هم چنین در پاسخ به سوالی دررابطه با اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از گرد و غبار وارد شده به شهر تهران گفت: در مورد ورود این گرد وغبار و مقابله با آن کار خاصی صورت نگرفته اما اقداماتی در مورد کاهش آلودگی هوا انجام داده‌ایم که به زودی درجلسه‌ای مجزا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 هفته گذشته ساعت کار ادارات از 8:30 به 8 افزایش یافت اما ساعت پایان در همان 14:30 باقی ماند.

همچنین، از هفته گذشته پدیده گرد وغبار در شهر تهران به صورت مشهود اتفاق افتاد که این مساله موضوع آلودگی هوای تهران و نگرانی از ماندگاری گرد و غبار را به صورت زودهنگام مطرح کرده است.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

ساعت كاري جديد ادارات استان تهران ابلاغ شد دوشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰ 18:33
نعمت‌الله تركي در گفت‌وگو با فارس، از ابلاغ ساعت كاري جديد ادارات استان تهران از ساعت 8 تا 14:30 خبر داد و گفت: پيش از اين ساعت كاري ادارات از ساعت 8:30 تا 14:30 بوده است.

وي افزود: كاهش ساعت كاري ادارات در جهت جلوگيري از تشديد وضعيت ترافيكي و آلودگي شهر تهران تا اطلاع‌ثانوي از ساعت 8 صبح لغايت 14:30 بعدازظهر تعيين شده است.

تركي خاطر نشان كرد: در صورت بروز شرايط بحران و اضطرار در هواي تهران يا رفع آن تصميمات ويژه‌اي اتخاذ خواهد شد.

معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران بيان داشت: مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي موظفند برنامه‌ها را به گونه‌اي تنظيم كنند تا ماموريت‌هاي محوله و امور ارباب‌رجوع طي ساعت كاري فوق انجام شود.

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

احتمال تغییر ساعت کاری ادارات پایتخت یکشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۰ 14:2
احتمال تغییر ساعت کاری ادارات پایتخت

معاون عمرانی استاندار تهران گفت : شنیده ها حاکیست ساعت اداری در شهر تهران تغییر خواهد کرد .
  
 
به گزارش واحد مرکزی خبر محمودی درباره چگونگی این تغییر افزود:چگونگی این تغییر باید در کمیسیون و کارگروه های مربوط بررسی و اعلام شود .

ساعت کاری ادارات دولتی از آذر سال 89 برای کاهش ترافیک از ساعت 16 و 30 دقیقه به 14 و 30 تغییر کرد .

نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |

معاون استاندار تهران در گفت‌و گو با برنا :اتمام کار نصب دوربین‌های زوج و فرد تا پایان سال در تهران 
معاون عمرانی استاندار تهران گفت: ساعت کاری ادارات دولتی در استان تهران تا اطلاع ثانوی همچنان ساعت 14:30 خواهد بود.
محمدرضا محمودی در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب اظهار داشت: برنامه کاهش ساعت کاری ادارات دولتی در استان تهران که از چند ماه گذشته به دلیل آلودگی هوای پایتخت به اجرا درآمد، قرار بود از شروع به کار دستگاه هاو ادارات دولتی در فروردین سال 90 به حالت عادی خود باز گردد اما در این باره تاکنون تصمیمی اتخاذ نشده است.
 معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر این که ساعت کار ادارات دولتی در پایتخت همچنان14:30  بعد ازظهر است، افزود: در صورت تصمیم گیری جدید در خصوص بازگشت ساعت کاری به حالت قبل این موضوع اعلام خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد در سال 90 خاطر نشان کرد: طرح جدید زوج و فرد همانند سال گذشته در تهران به اجرای در خواهد آمد و همانطور که شاهد هستیم این طرح از روز گذشته، 14 فروردین، اجرایی شده است و ماموران راهنمایی و رانندگی بر اجرای دقیق آن نظارت می کنند.

محمودی درباره نصب دوربین‌های هوشمند در خیابان های شهر نیز گفت: با توجه به گستردگی که طرح زوج و فرد کردن خودروها در سطح شهر تهران دارد نصب دوربین‌های زوج و فرد تا پایان سال 90 به اتمام می‌رسد.
نوشته شده توسط اردستانی   | لینک ثابت |